למעלה
דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
אצטדיון סמי עופר - הסטוריה
הסטוריה
ראשי > מידע כללי > הסטוריה
כך הכל התחיל - אוגוסט 2010


סמי עופר – הבית החדש של מועדון כדורגל מכבי חיפהאצטדיון "סמי עופר" – הבית החדש של מועדון כדורגל מכבי חיפה.
אצטדיון הכדורגל העירוני החדש אשר נבנה בחיפה, נקרא על שם איש העסקים סמי עופר שתרם לבנייתו. על פי הסכם שנחתם בין השותפים להקמתו, הוא נועד להחליף את אצטדיון קריית אליעזר שנבנה בשנת 1955.
בתוכנית המקורית נקרא המתחם "קריית הספורט חיפה" ואמור היה לכלול מגרשי אימונים, אולם רב תכליתי ובריכת שחייה לצד מרכז בילוי וקניות. בשלב הבנייה הנוכחי, נבנים האצטדיון ומתחם המסחר בלבד.
בין האפשרויות השונות למיקומו של האצטדיון, הועלתה גם הצעה להקמתו בשטח הפארק המטרופוליטני המתוכנן בשפך נחל קישון. האצטדיון החדש נבנה במורדות הדרומיים של חיפה סמוך למת"ם והוא יכיל 30,701 מושבים מקורים תאי צפייה ומועדוני אוהדים. זאת, לעומת 14,000 מושבים באצטדיון הנוכחי. בנייתו אמורה הייתה להתחיל בראשית שנת 2009 והיא נדחתה בשנה, כתוצאה מההחלטה לשנות את מקום הקמתו, קרוב יותר לכביש 4
פרויקט ההקמה מבוצע על ידי החברה הכלכלית לחיפה. התכנון בוצע על ידי משרד האדריכלים הבריטי KSS בשיתוף משרד האדריכלים הישראלי מנספלד-קהת .
עלות הקמתו של האצטדיון מוערכת בכ-500 מיליון שקלים. גובה הגג המרבי במערב הוא 53.04 מטר מעל לפני הים ובמזרח 45.99 מטר והוא מתוכנן לעמוד בדרישות אופ"א דרגה 4.
מועדון כדורגל מכבי חיפה ליווה את תכנון והקמת האצטדיון החל משלב הפורגרמה  ושם דגש לתכנון של מתחם הקבוצה הכולל את חדרי ההלבשה, חדר משפחות, לוגיסטיקה, חנייה, חדרי מאמנים, עמדות לראיונות, חדר סטטיסטיקה מתקדם ואולפן טלוויזיה וזאת במטרה לשרת את השחקנים והצוות המקצועי ברמה הגבוהה ביותר.
תכנון האצטדיון הוא הראשון מסוגו בישראל ומתייחס לפרטים מוקפדים במיוחד, כדוגמת קרבת הצופים למגרש, מרווח הרגליים ביציעים, רוחב המושב, זוויות ראייה אופטימליות לצופים, פיזור הרמקולים, מספר תאי השירותים לנשים ולגברים, גישה ומושבים לנכים, חדרי שופטים, מערכות ניקוז ומחזור המים, קירוי אקוסטי ועוד. בניגוד לאצטדיון קריית אליעזר הוא לא יכלול מסלול אתלטיקה וכך היציעים יהיו קרובים לכר הדשא ותנאי הצפייה והעידוד יהיו טובים יותר.
אין ספק כי המעבר ל-"סמי עופר" יהווה קפיצת מדרגה ראויה עבור המועדון כולו ואוהדיו הנאמנים שיזכו לחוות את רגעי האושר וההתרגשות במשכן החדש של הקבוצה.
תמונות האצטדיון מהקמתו ועד היום

thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb
thumb

נותני חסות